Blackboard to wiodąca firma EdTech, obsługująca klientów ze szkół wyższych, szkół podstawowych i średnich, biznesu i instytucji rządowych na całym świecie. Blackboard łączy głębokie zrozumienie edukacji z potęgą technologii, aby nieustannie przesuwać granice nauki.

Naszą misją jest rozwijanie nauki wraz ze światową społecznością edukacyjną, aby wszyscy uczniowie, nauczyciele i instytucje mogły osiągnąć swoje cele już dziś i przygotować się na jutro.

blackboard-rozwiazania-amazon-web-services

Platforma Blackboard EdTech

Platforma zawiera następujące komponenty do obsługi naszych usług:

  • Blackboard Learn. Platforma LMS (Learning Management System oferowana jako usługa i rozwiązanie w chmurze Amazon Web Services. Platforma jest przeznaczona dla sektora edukacji, przede wszystkim dla uniwersytetów i szkolnictwa wyższego.
  • Blackboard SafeAssign. Możliwość sprawdzenia treści prac studentów pod względem plagiatu (rozwiązanie antyplagiatowe).
  • Blackboard Collaborate. Rozwiązanie wspierające naukę online w trybie rzeczywistym, również oferowane jako usługa w chmurze Amazon Web Services. Doskonale integruje się z platformą Blackboard Learn oraz bardzo dobrze obsługuje wielu użytkowników jednocześnie.
  • Blackboard Ally. Unikatowe rozwiązanie i usługa w chmurze Amazon Web Services. Rozwiązanie ma za zadanie sprawdzenie dostępności materiałów i treści kursów zgromadzonych w platformach Learning Management System (np. Moodle, Blackboard Learn) pod względem ich dostępności I wytycznych WCAG.
  • Blackboard Analytics (Blackboard Data). Platforma analityczna, której celem jest udostępnianie danych związanych z procesem edukacji, wykorzystania narzędzi edukacyjnych, czasu spędzonego przez użytkowników w systemie LMS, czau spędzonego w nauczaniu zdalnym online, itd.

Blackboard Solutions 2021